Muzeum Chleba potrafi zintegrować!

Kiedy pasją można zarażać innych, pojawia się pomysł robienia tego na większą skalę. Różne zajęcia i rzemiosła świetnie nadają się do zaaranżowania spotkań integracyjnych. Bardzo często są to czynności wymagające współpracy między uczestnikami warsztatów, co dodatkowo scala grupę
i poprzez zabawę pozwala ćwiczyć szereg miękkich umiejętności przydatnych w codziennej pracy. Nasza agencja specjalizuje się w organizacji właśnie takich warsztatów, kładąc szczególny nacisk na korzyści z nich wynikające.

Co integrującego znajdziemy w Muzeum Chleba?

Świetnym miejscem do organizacji czynnych warsztatów okazuje się być radzionkowskie Muzeum Chleba. Wyprawę tutaj warto rozpocząć od zwiedzania ekspozycji dotyczących chleba i jego wypieku, a także codziennego życia na terenach Górnego Śląska, zgromadzonych przez właściciela – pasjonata i kolekcjonera – pana Mankiewicza. Wycieczka po muzeum zaczyna się w sali kinowej, gdzie zostanie wyświetlony film „Od ziarenka – do bochenka”, ukazujący w bardzo prosty sposób cały proces wypieku, w nawiązaniu do historii. Przechodząc do kolejnych pomieszczeń można podziwiać przeróżne urządzenia i maszyny pochodzące z XIX i XX wieku. Znajdziemy tutaj także duży zbiór dokumentów datowanych nawet na XVI wiek. Dalej ustawiony został cały starodawny proces produkcji chleba w odpowiedniej kolejności: począwszy od posiania zboża i jego zebrania, przetworzenia, a kończąc na wypieku. Zobaczymy jak wypiekano pieczywo w wiejskich piecach, piekarniach, a także piekarniach wojskowych. Niezaprzeczalnie największą atrakcją jest możliwość własnoręcznego wypieku bułek, rogali, chałek czy chleba. Formowanie odbywa się tuż przed samym zwiedzaniem, aby mogła upłynąć określona ilość czasu potrzebna do jego wypieku. Dzięki temu na zakończenie, każdy otrzyma swoje własne, jeszcze ciepłe pieczywo. Oszałamiający zapach unoszący się podczas całego pobytu w Muzeum, na pewno zostanie przez wszystkich bardzo miło zapamiętany, a być może przypomni o czasach dzieciństwa, kiedy to w domach trudniono się swojskimi wypiekami.

Czy warto organizować eventy z pasją?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – warto. Warto ze względu na to, że pasjonaci we wspaniały sposób potrafią opowiadać o swoim hobby, a także jak nikt inny potrafią nim zarażać. Dzięki temu tworzą się niesamowite warunki do poznania przez uczestników eventu nowych technik
i umiejętności, a także spróbowania swoich sił, bardzo często w sytuacjach, na które nie mieliby okazji w codziennym życiu. Kto wie, być może takie warsztaty będą inspiracją dla innych?