Niedzica i Czorsztyn czyli zamkowa impreza firmowa

Zamek zawsze będzie świetna inspiracją do zorganizowania imprezy integracyjnej. Jeden zamek jest idealny, a co dopiero, gdy możemy wybrać się od razu na dwa? To dopiero gratka! Wszystko za sprawa pięknie położonych zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Królują nad Dunajcem i zbiornikiem Czorsztyńskim, pośrodku Gorców i Pienin. Wybierając do organizacji takiego eventu nasza firmę, możesz mieć pewność, że wyprawa ta będzie niezapomniana.

Ciekawostki o zamku w Niedzicy

Słynie on przede wszystkim z legend o Janosiku. To właśnie w zamku Dunajec miał być on więziony, a potem poddany torturom i karze wymierzonej poprzez powieszenie na haku pod lewym żebrem. Kolejną ciekawostką związaną z murami tej budowli jest prawdopodobnie umieszczony tam skarb nikogo innego jak inków. Skąd Inkowie w Polskim zamku? Otóż wrócić należy do odległej przeszłości. Zamek ten stanął w miejscu starej, drewnianej węgierskiej strażnicy w XIV wieku. Początkowo składał się tylko z zamku górnego i otaczającego go muru z małym dziedzińcem. Z czasem powstało skrzydło południowe, sala gotycka, kaplica i wieża bramna. Dopiero sto lat później powstał zamek dolny i środkowy. Niestety Polska nie doceniła skarbu jaki posiada i w tamtych czasach mała go w swoim władaniu jedynie sześćdziesiąt lat, nie mając wpływu na jego konstrukcję przeznaczając go pod zabawy, czego skutkiem było jego zastawienie i powrót w ręce węgierskie. Pod koniec XVIII wieku budowla szczyciła się swoim bogactwem jako magnacka rezydencja. Sebastian Berzeviczy, który panował na zamku, wziął sobie za żonę córkę wodza inków – Tupaca Amaru. Stąd pogłoski o skarbie, którego istnienie uprawdopodobniło znalezienie przez archeologów testamentu napisanego inkaskim pismem kipu. Z tarasu widokowego niedzickiego zamku widać mury położonego po przeciwnej stronie zamku czorsztyńskiego. Po wyprawie polsko-węgiersko-amerykańskiej nadejdzie czas na tajemnice drugiego zamku.

Zamek w Czorsztynie

Zamek powstał  z inicjatywy króla Kazimierza III Wielkiego, w miejscu dawnej warowni, w XIV wieku. Sto lat później jego właścicielem był słynny rycerz Zawisza Czarny. Odgrywał również bardzo ważną rolę polityczną, o której szerzej opowie nasz przewodnik. Niestety po pożarze w 1792 roku nikt już zamku nie odbudował. Pozostała tylko część kamiennej wieży, na którą z brukowanego dziedzińca prowadzą drewniane schody. Przy dobrej pogodzie oprócz Pienin można z niej ujrzeć nawet Tatry. Również historyczne zabudowania wsi Czorsztyn zostały zalane podczas tworzenia w tym miejscu zbiornika czorsztyńskiego. Wieś została przeniesiona na wyższe piętra, tuż pod mury zamku. W okolicy znajdziemy również wiele ciekawych miejsc, które również będą elementem wyprawy.

Zamkowy Dunajec integruje

Nasz agencja dołoży wszelkich starań, aby program wycieczki jak najbardziej spełnił oczekiwania. Wykorzystane przez naszych animatorów gry i zabawy wprowadzą wspaniałą atmosferę i pozwolą zbudować pozytywne relacje między uczestnikami imprezy.