Częstochowskie Muzeum Zapałek sposobem na integrację

Częstochowskie Muzeum Zapałek sposobem na integrację

Częstochowskie Muzeum Zapałek sposobem na integrację

Wizyty w muzeach raczej nie należą do tych szalonych form rozrywki, jednakże dobrze zorganizowane wyjście do takiego miejsca, może przysporzyć wielu fantastycznych wrażeń. Nasza agencja eventowa, od wielu lat prowadzi eventy w głównej mierze oparte na zwiedzaniu i poznawaniu ciekawostek z kraju i ze świata. Nasza kreatywność sięga tak daleko, że wyjście do muzeum staje się niesamowita i niezapomniana integracją.

Muzeum Zapałek w Częstochowie

To miejsce jest unikatowe, aż na skalę Europejską! Jest to jedyne muzeum działające przy nadal czynnej i funkcjonującej fabryce zapałek. Sam zakład produkcyjny jest najstarszym w Polsce obiektem tego typu – powstał bowiem w latach 1880 – 1882. Jednocześnie jest także jednym z najcenniejszych i największych zabytków położonych na Szlaku Zabytków Techniki województwa Śląskiego. Wystawę zwiedzać można w dwóch salach, a także wchodząc bezpośrednio do fabryki czyli Częstochowskich Zakładów Przemysłu Zapałczanego S.A. Tam oczom ukaże się nadal funkcjonująca linia technologiczna, która pochodzi z trzydziestych lat XX wieku. Hitem tego miejsca jest także coś, co z pewnością ucieszy fanów kinematografii. Dlaczego? Otóż zabudowania, które pod koniec XIX wieku tworzyły ten obiekt, w większości wzniesione były z drewna. W 1913 roku niestety wybuchł tu pożar, co stało się kanwą do nakręcenia jednego z trzech pierwszych filmów w Polsce. Muzeum oczywiście posiada w swoich zasobach, ten krótki – bo trzyminutowy – film, który zostanie wyświetlony uczestnikom wycieczki. Historia tego terenu jest równie fascynująca, o czym opowie nasz przewodnik – przykładowo ciekawostką jest stan właścicielski fabryki, gdzie jego akcjonariuszami są pracownicy.

Muzeum integrujące?

Jeżeli muzeum jest w stanie zintegrować przeszłość z teraźniejszością i przyszłością, to dlaczego nie może pełnić takiej funkcji wśród ludzi? Nasza agencja w fantastyczny i pełen ekspresji sposób pokaże najbardziej tajemnicze zakątki fabryki. Oczywiście będzie to główny punkt naszej wycieczki do Częstochowy. Ciąg dalszy odbędzie się w jednym z bardziej oryginalnych miejsc, jakim jest Browar Czenstochovia, w którym oprócz dobrej zabawy i pysznego jedzenia, będzie okazja do wypróbowania walorów piwnego SPA.