Zamkowy event w Rabsztynie

Eventy plenerowe to świetne rozwiązanie, gdy stoi się przed organizacją imprezy w sezonie letnim. Co prawda, pogoda nie może dać gwarancji na brak opadów, jednakże dobrze przygotowana wyprawa, będzie miała w zanadrzu również wyjście z takiej sytuacji. Nasza agencja, powołując się na wieloletnie doświadczenie, może zapewnić, że żaden losowy przypadek – przy wyborze naszych usług – nie zakłóci waszej imprezy.

Plener na zamku w Rabsztynie

                Wizytę w Rabsztynie warto poznać od tamtejszej historii. Nasz wykwalifikowany przewodnik ze szczegółami opowie o ciekawostkach związanych z zamkiem i jego okolicą. A jest o czym opowiadać, bowiem warownia ta pochodzi z XIII wieku. Kolejne lata to sukcesywne jej rozbudowywanie – prawdopodobnie w swoich najlepszych latach składa się z zamku górnego, średniego, dolnego i pałacu. Istniał tutaj także most zwodzony, którego fragmenty można podziwiać od strony północnej. Niestety XVII wiek przyniósł na twierdze spustoszenie i zniszczenie przez najazd Szwedów. Ta piękna niegdyś budowla już nigdy nie odzyskała swego blasku. Z ruin jakie pozostały, aż do XX wieku przetrwała gotycka baszta, którą niechybnie wysadzili plądrujący ten teren poszukiwacze skarbów. Lata dziewięćdziesiąte ubiegłego stulecia przyniosły temu miejscu swego rodzaju ocalenie od zapomnienia. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” wraz z Gminą Olkusz zrekonstruowało część murów, węzeł bramny, gdzie urządzono małą wystawę muzealną, odgruzowano piwnicę i wykonano drewniane mosty. W kolejnych latach sukcesywnie odrestaurowywano dalszą część murów zamku górnego oraz wieżę, gdzie aktualnie mieści się punkt widokowy. Poczyniono także inwestycje dotyczące parkingu, infrastruktury oraz iluminacji zamku. Zadaniem naszych animatorów będzie kompleksowa obsługa przygotowanej przez nas wcześniej zabawy integracyjnej w rycerskim wydaniu. Będzie można sprawdzić się podczas turnieju strzeleckiego i łuczniczego, poznać tajniki średniowiecznego rzemiosła, a także wziąć udział w warsztatach z władania rycerskim mieczem.

Organizacja zamkowego eventu

                Rabsztyn to bardzo atrakcyjne miejsce, zważywszy na fakt utrzymania ruin w autentycznym stanie. Wybierając naszą agencję do organizacji eventu właśnie w tym miejscu, wybierasz najlepszą jakość i najbardziej wyszukane i atrakcyjne elementy team – buildingu. Swój profesjonalizm budujemy od lat, dzięki czemu możemy dać gwarancję jakości i zadowolenia wszystkich uczestników integracji.