Wirtualna rzeczywistość w Gdańsku - oferta dla firm
Wirtualna rzeczywistość w Gdańsku – oferta dla firm

By admin | Agencja Eventowa Pomorskie, Organizacja imprez | 0 Comments

Wirtualna rzeczywistość w Gdańsku – oferta dla firm

Virtual Reality – co to takiego?

Virtual reality, w skrócie VR, to tak zwana rzeczywistość wirtualna. Polega ona na wykorzystaniu zaawansowanej technologii do stworzenia obrazu sztucznej rzeczywistości, z którą widz ma możliwość interakcji poprzez dżojstik czy tablet, a którą obserwuje poprzez specjalne gogle. Rzeczywistość taka może symulować elementy realnego świata, ale także tworzyć światy zupełnie fikcyjne i fantastyczne. Nacisk kładziony jest na zmysł wzroku i słuch, choć prowadzone są już prace nad wzbogaceniem VR o zapachy. To jedna z najnowszych technologii dostępnych obecnie na rynku.

Możliwości i zastosowania VR

Tak zaawansowana technologia znajduje całe mnóstwo zastosowań zarówno praktycznych, jak i czysto rozrywkowych. Producenci gier komputerowych wykorzystują VR w swoich produkcjach, pragnąc wzmocnić prawdziwość doświadczeń końcowego użytkownika. Gamerzy chętnie testują możliwości VR, które są coraz większe. VR stosuje się także w turystyce: powstają wirtualne modele znanych miast i popularnych atrakcji. Wirtualne spacery są coraz popularniejsze, a dzięki VR staną się jeszcze bardziej realnym przeżyciem. Bardziej pragmatyczne zastosowanie wirtualna rzeczywistość znajduje w symulatorach, wykorzystywanych do szkolenia pilotów, kierowców czy chirurgów, używa się jej w obrazowaniu medycznym, a i w marketingu czy muzealnictwie.

Perspektywy na przyszłość

Obecnie wirtualna rzeczywistość jest jedną z najbardziej zaawansowanych i najszybciej rozwijających się technologii. Specjaliści szacują, że do roku 2020 rynek VR będzie wart nawet 120 milionów dolarów. Zrozumiałe jest więc, że wiele firm i przedsiębiorców interesuje się tym zjawiskiem, szukając szansy na korzystne inwestycje, a także możliwości wprowadzenia nowoczesnych nowinek do swoich zakładów. Technologia VR znajduje coraz więcej zastosowań i staje się coraz łatwiej dostępna, także dla indywidualnego klienta. Najprostsze okulary do VR można mieć już za kilkadziesiąt złotych, by ich użyć wystarczy smartphone.

VR w Gdańsku!

Prowadzisz firmę w Gdańsku? Jesteś zainteresowany technologią wirtualnej rzeczywistości? Już teraz masz okazję skorzystać ze specjalnej oferty tylko dla firm i zapoznać się z nowinkami w tej dziedzinie, a nawet doświadczyć VR na własnej skórze. Zainteresowany? Zgłoś się do nas już teraz i zapytaj o szczegóły!