Impreza integracyjna w Jaworznie

Miasto wielu możliwości – integrujące Jaworzno

Miasto wielu możliwości – integrujące Jaworzno

Organizując imprezę integracyjną, oprócz samego aspektu budowania współpracy między jej uczestnikami, warto zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści jakie można z takiego eventu wynieść. Jest to zdecydowanie możliwość poznawania historii i opowieści związanych z miejscem, które się odwiedza, czy w którym się aktualnie przebywa. Stąd też w naszych głowach pojawił się pomysł organizowania takich imprez w miastach, które z pozoru nie wiele mają do zaoferowania – ludzie wiedzą o jego istnieniu, potrafią wstępnie określić gdzie się znajduje, ale już nikt nie ma pojęcia co tam ciekawego można właściwie robić i jakie ciekawostki wiążą się z tą miejscowością. Nasza agencja łączy zatem przyjemnie z pożytecznym i organizuje imprezę integracyjną w Jaworznie.

Miasto wielu możliwości

Historycznie rzecz ujmując grodzisko w Jaworznie istniało już we wczesnym średniowieczu. Praktycznie od zawsze traktowane było jako miasto typowo górnicze – najpierw powstały kopalnie ołowiu i srebra. Jako pierwsza w Polsce powstała tutaj również nadal funkcjonująca kopalnia węgla kamiennego – jej otwarcie nastąpiło w 1767 roku, w dzielnicy Szczakowa. Dzięki odkrywkowej działalności człowieka powstało tu kilka kamieniołomów. Jednym z nich jest Kamieniołom Gródek, zwany teraz Kamieniołomem Koparki. Stworzone zostało tam centrum nurkowe. Jaka jest jednak historia tego miejsca i skąd w nazwie koparki? O tym właśnie opowie nasz przewodnik. Hitem zwiedzania będzie Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera i kamieniołom Sadowa Góra. Tu dopiero odcisnęła się (i to dosłownie!) historia. Znajdziemy tutaj liczne szczątki szkieletów prastarych zwierząt takich gatunków jak szarłupnie, mięczaki, głowonogi i ryby. Jakby tego było mało są również kości gadów między innymi prajaszczura nothozaurusa liczące sobie ponad dwieście trzydzieści milionów lat! Natkniemy się także na ślady tropikalnych huraganów, które bardzo dawno temu tędy przechodziły. To swego rodzaju wyprawa w przeszłość i podróż przez wieki, pokazująca zależności między światem roślin, zwierząt i ludzi. W tak wspaniałej atmosferze możemy zorganizować pokaz filmów w multimedialnej sali, zorganizować mini koncert lub pokaz kabaretu w amfiteatrze, a także skorzystać z dobrodziejstw kulinarnych jakie daje grill lub ognisko.

Niby nic, a tak wiele

Miasto Jaworzno może nie jest przesadnie bogate w zabytki architektoniczne. Jednak walory tego co można tam zobaczyć są bezcenne. Nasi animatorzy tak pokierują całą wyprawą, że każdy będzie podążał wyznaczoną ścieżką z zapartym tchem z wrażenia. Nasza umiejętność budowania dobrej atmosfery, na pewno udzieli się wszystkim uczestnikom i sprawi, że każdy powróci do domu odstresowany i dużym zapasem motywacji i energii do pracy.