Event jaskiniowy czyli Jaskinia Raj

Pomysłów na zorganizowanie eventu może być naprawdę mnóstwo. Jak zatem wybrać ten najbardziej odpowiedni? Z pomocą przychodzi nasza agencja eventowa specjalizująca się w doborze i przeprowadzeniu tego rodzaju wydarzeń. Jako, że jesteśmy doświadczonym zespołem, możemy sobie pozwolić na nutkę szaleństwa i oryginalność. Jednym z eventów, który powinien zainteresować każdego z jego uczestników jest wyprawa do Jaskini Raj.

Rajska wyprawa

Jaskinia Raj to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych jaskiń w Polsce. Odkryta została dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku, po latach postanowiono ułatwić dojście do jaskini poprzez wybudowanie w tym miejscu sztucznej sztolni. Sama jaskinia znajduje się w niedalekiej odległości od Kielc, w miejscowości Chęciny, na Wzgórzu Malik. Charakterystyczne dla tego terenu są skały wapienne, tak więc też wygląda ta jaskinia krasowa. Jej oryginalna długość wynosi dwieście czterdzieści, a głębokość prawie dziesięć metrów. Od 1972 roku, dla turystów udostępniono sto siedemdziesiąt metrów korytarzy. Całą jaskinię pokrywa przepiękna szata naciekowa. Jej bogactwem jest różnorodność i fantastyczny stan – znajdziemy tu nacieki te bardziej popularne jak stalaktyty czy żebra i kolumny naciekowe, po prawdziwe perełki takie jak pizolity. Na dnie wypełnionym namuliskiem znaleziono szczątki różnych zwierząt, między innymi żubra pierwotnego, niedźwiedzia i hieny jaskiniowej, mamuta, nosorożca włochatego, renifera i piżmowoła. Znawcy tematu stwierdzili, że człowiek przebywał tam ponad pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Ze względu na te cenne odkrycia wokół jaskini utworzono rezerwat o tej samej nazwie – Jaskinia Raj. Będąc tam nie sposób ominąć Centrum Neandertalczyka. To multimedialne i nowoczesne miejsce obrazujące przyobleczonych w skóry jaskiniowców oraz zwierzęta, na które polowali – mamuty. Oprócz tego, całkiem niedawno otworzono tam Osadę Słowiańską, która pozwala przenieść się  w historyczne już czasy powstawania państwa Polskiego i poznać tamtejsze życie. Niebywale ciekawa wyprawa oprócz walorów estetycznych, jest także jedyną w swoim rodzaju lekcją historii.

Czy warto zorganizować jaskiniowy event?

Na pytanie czy warto odpowiedzą pewnie sami uczestnicy. Nasza agencja tak poprowadzi całą wyprawę, aby była niezwykle atrakcyjna i humorystyczna. Nasi doświadczeni przewodnicy i animatorzy dołożą wszelkich starań, aby każdy powrócił z tej wyprawy bogatszy o nowe doświadczenia, wspaniałe przeżycia i doskonały nastrój, który z pewnością przełoży się pozytywnie na jakość pracy.