Suchogórski Labirynt Skalny pomysłem na integrację

Pomysłów na zorganizowanie imprezy integracyjnej może być naprawdę wiele. Jak z nich wszystkich wybrać coś oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju? Odpowiedzi na to pytanie z miłą chęcią udzieli nasza agencja eventowa. Ba! Oprócz samej odpowiedzi, weźmie na siebie ciężar takiego przedsięwzięcia sprawiając, że będzie to dla każdego uczestnika niezapomniane przeżycie.

Suchogórski Labirynt Skalny

Gdzieś na Śląsku, pomiędzy Tarnowskimi Górami i Bytomiem mieści się Zespół Przyrodniczo -Krajobrazowy Piekarskie Doły. Te dawne po górnicze tereny zostały objęte rewitalizacją i wyposażone zostały w ławeczki i mapki  opisami. To pozornie zwykłe miejsce, dla naszej agencji jest niesamowitym terenem, świetnie nadającym się do organizacji gier typowych dla team – buildingu. Krajobraz po zamkniętych kopalniach wygląda wręcz oszałamiająco – powalone drzewa, wąwozy, górki, dolinki, porośnięte skałki – doskonała atmosfera na outdoroowe atrakcje. Samo to miejsce być może wystarczyłoby na wspaniałą zabawę, jednak zważywszy na fakt, że w pobliżu znajduje się        Park Grota – nie sposób go włączyć do planu. Znajdziemy tam dwa odnowione stawy – pierwszy, „Grota” jest tym bardziej, rzec by można, zadbanym – z placem zabaw, restauracją, ścieżkami, natomiast drugi „Galmon”, pozostał bardziej nienaruszony i dziki. Taka sceneria daje nam nieograniczone możliwości. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze animatorów zabawy będzie co nie miara. Uczestników wyprawy podzielimy na kilkuosobowe grupy i wraz z mapą skarbów będą musieli dotrzeć do poszczególnych punktów, aby finalnie odnaleźć ukryty w labiryncie skarb. Zadanie to będzie o tyle utrudnione, że każdy postój to tylko kilka minut na wykonanie określonych czynności, wymagających współpracy i logicznego myślenia. Tylko dzięki temu, grupa będzie w stanie odkryć szyfr otwierający skarb, a także miejsce jego ukrycia.

Przez zabawę do budowania relacji

Tak zorganizowana wycieczka, nawet jednodniowa, pozwoli jej uczestnikom na znalezienie się w zupełnie odmiennych, niż codzienne, sytuacjach. Będą musieli poradzić sobie z wyzwaniami jakie na nich czekają, być może w grupach osób, z którymi zwykle nie przebywają. W dość krótkim czasie w każdej formacji wyłoni się lider, który dzięki swojej osobowości pociągnie całą drużynę wprost do skarbu, delegując zadania. Możliwe, że pojawią się grupy całkowicie współpracujące
i osoby znajdujące się w niej same przypiszą do siebie określone czynności. Jeden taki wyjazd, pozwoli na obserwację i da rzut z innej perspektywy na współpracę i relacje panujące w firmie, co może być przydatne pod kątem dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.