Pałac w Młoszowej czyli historyczna integracja

Eventy na świeżym powietrzu to coraz częściej spotykana forma aktywności, wykorzystywana do organizacji imprez typu team – buliding. Aby jednak w pełni wykorzystać założenia tych zajęć, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ludzi, którzy będą za nie odpowiedzialni. Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług wieloletniego doświadczenia naszej agencji eventowej.

Pomysł na historyczną integrację

Połączenie ciekawej historii i opowiadań z wyzwaniami jakimi stawić czoła będą musieli uczestnicy eventu to przepis na udaną zabawę. Pałac w Młoszowej, a raczej Zespół Parkowo – Pałacowy powstał na przełomie XVI i XVII wieku. Co prawda aktualnie nie jest dostępny do zwiedzania. Jego historia jednak może być wspaniałą inspiracją do stworzenia gry logicznej dla uczestników wycieczki, mającej na celu budowanie współpracy i pozytywnych relacji między nimi. Sam pałac poddał renowacji polski senator Kajetan Ozdoba – Florkiewicz. Mimo braku możliwości obejrzenia wnętrz, sam park pałacowy jest  bardzo imponujący. Na wejściu zabytkowa Brama Floriańska wśród kamiennego muru reprezentuje się bardzo obronnie. Do tego Brama Królewska, Szwedzka Baszta, Pawia Stopa, Domek Pustelnika i Smocze Skałki. Zaniedbany park, porośnięty lasem, z zatartymi ścieżkami kryje w swych czeluściach jeszcze wiele zniszczonych kamiennych posągów. Gdyby nie rosyjska grabież podczas drugiej wojny światowej, mielibyśmy tutaj bardzo ciekawe eksponaty i wspaniale wyglądający park. Sam opis może nie przyciąga, jednakże historia związana z pałacem jest tak niezwykła, że wyprawa tam z naszym przewodnikiem przeniesie wszystkich w klimat tamtejszych czasów i w okres świetności pałacu. Trwająca w międzyczasie gra połączona z zadaniami podkręci atmosferę i pozwoli na wypracowanie konkretnych efektów.

Dlaczego warto organizować wycieczki historyczne?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być dziecinnie prosta. Polska jest pięknym krajem, niestety bardzo mocno nie docenianym przez jego mieszkańców. Organizacja takich imprez ma na celu stworzenie poprzez zabawę chęci do odkrywania nowinek w swoim otoczeniu. Nie tylko pod względem historii kraju i jego zakątków, ale również zwrócenie uwagi na codzienność i możliwości jakie pojawiają się wokół, a które często pozostają niezauważane. Przecież podobno najciemniej pod latarnią – być może i wspaniałe pomysły na rozwój firmy kręcą się gdzieś blisko i wystarczy tylko wyciągnąć po nie rękę?