Warsztaty origami dla dzieci w Poznaniu

Origami to sztuka składania papieru wywodząca się z Chin. Polega na tworzeniu rozmaitych form bez cięcia papieru ani klejenia go. To bardzo rozwijająca forma kreatywnego działania, która może pobudzić dziecięce zdolności manualne. Stąd dobrym pomysłem jest zorganizowanie warsztatów składania origami dla dzieci.

Program warsztatów origami dla dzieci

W programie warsztatów warto zawrzeć naukę składania figur o różnych stopniach trudności, poczynając od najprostszych. Dla dzieci najlepsze będzie formowanie zwierzątek, takich jak lis, łabędź czy żaba. Warsztaty powinny być prowadzone pod okiem plastyków, którzy krok po kroku będą objaśniać dzieciom kolejne działania i dadzą im wystarczająco dużo czasu na samodzielne układanie. Na koniec można zorganizować wystawę wszystkich figur powstałych w czasie warsztatów oraz wyłonić najlepsze dzieła, które zostaną odpowiednio nagrodzone.

Gdzie w Poznaniu zorganizować warsztaty dla dzieci?

Przy organizacji różnego rodzaju warsztatów dla dzieci doskonale sprawdzą się poznańskie szkoły. Jednak równie dobrym wyborem są na przykład sale zabaw, takie jak Kinder Park w Galerii Dębiec czy Fabryka Śmiechu Michałek na ulicy Świętego Michała.

Dlaczego warto zorganizować warsztaty origami dla dzieci?

• Warsztaty dają dzieciom okazję do sprawdzenia swoich sił w pracach manualnych
• Dają szansę zintegrowania się oraz sprawdzają zdolności do pracy w grupie
• Origami pobudza wyobraźnię i kreatywność, co ma wielkie znaczenie podczas dorastania maluchów

Nasza agencja chętnie pomoże Ci w organizacji warsztatów!

Jeżeli chcesz zorganizować warsztaty origami, możesz zwrócić się po pomoc do naszej firmy. Agencja Whatevent zajmuje się organizacją różnorodnych wydarzeń od lat i ma na tym polu duże doświadczenie, które zaowocuje organizacją eventu na najwyższym poziomie. Zapewniamy odpowiedni sprzęt i kompleksową obsługę Twojego wydarzenia – tak, by każdy uczestnik warsztatów wyszedł z nich w pełni zadowolony. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz do kontaktu.