Event na tropie Szlaku Piastów – Pobiedziska

Eventy tematyczne zyskują coraz większą rzeszę fanów. Nasza agencja do organizacji tego typu wydarzeń podchodzi z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Dodatkowo wyznajemy zasadę, że dobre to co polskie, także miejsc na tego typu imprezy staramy się szukać na terenie kraju – co nie jest oczywiście obowiązkiem. Jednak te ziemie są tak bogate w historię i ciekawostki, że nie ma potrzeby odbywać dalekich wyjazdów, aby zobaczyć coś naprawdę niezwykłego.

Szlak Piastów – Pobiedziska

Gdzieś pomiędzy Gnieznem a Poznaniem leży małe miasteczko z wielkimi atrakcjami, a mowa tu o Pobiedziskach. Znajdziemy tu nie tylko ciekawy rynek i piękny kościół pod wezwaniem Michała Archanioła. Istnieją tam dwa miejsca, które świetnie nadają się na zorganizowanie mini gier historycznych. Uczestnicy eventu zostaną przez naszych animatorów podzieleni na grupy, po czym każda otrzyma instrukcje dotyczące przebiegu zabawy. Każdy punkt, który przyjdzie im odwiedzić, będzie krył w sobie coś, co będzie związane z hasłem jakie należy odgadnąć w jak najkrótszym czasie. Drużyna, która stawi się na mecie jako pierwsza oczywiście wygrywa. Zadania te będą wymagały logicznego myślenia, współpracy między zawodnikami i radzenia sobie z presją czasu. Wracając do wątku Pobiedzisk – dwa miejsca, w których toczyć się będą zawody to Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego oraz Gród Pobiedziska. Skansen wyjaśnia dlaczego to event na tropie Szlaku Piastów. Właśnie tam znajdują się miniatury budowli leżących na tym szlaku. W tym najstarszym w Polsce obiekcie, bo wybudowanym w 1998 roku, jest aż sto cudownych, małych makiet. Także na pewno drużyny będą miały tu co robić. Ciekawostką tego miejsca jest fakt, że niektóre z tych budowli odtworzonych w skali 1:20, stworzono częściowo za pomocą oryginalnych materiałów pochodzących z pierwowzorów. Nieopodal skanseny powstał Gród Pobiedziska, czyli zrekonstruowany, drewniany gród z czasów powstawania Polski. Mieści się tam wystawa średniowiecznych maszyn oblężniczych. Atrakcją tego miejsca jest z pewnością możliwość postrzelania z trebusza czy kuszy wałowej.

Czy warto organizować takie eventy?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista. Tego typu formy spędzania czasu sprzyjają integracji grupy, a także zwracają szczególną uwagę na rozwój miękkich umiejętności. To bardzo ważne z punktu widzenia jakości wykonywanej każdego dnia pracy. Pozytywnie nastawieni do siebie współpracownicy, generują dla firmy dużo większe zyski, niezależnie od tego jakie zajmują stanowisko.