Organizacja eventu w Kowalach – co warto zrobić?

Polska potraf zachwycić – to stwierdzenie jest niezaprzeczalne. Trzeba tylko umieć wydobyć z jej zakamarków te najpiękniejsze perełki. Nasza agencja eventowa przemierza nasz kraj wzdłuż i w szerz poszukując tych niesamowitych i często mało znanych atrakcji, które zdecydowanie potrafią inspirować. Wspaniałe są także te miejsca, w których znajdziemy parki miniatur – dzięki nim, odkrywanie na szerszą skalę mamy w zasięgu ręki. Takim miejscem są na pewno Kowary.

Miasteczko warte spaceru

Aby odkryć piękno tego miejsca, trzeba wybrać się tam koniecznie z naszym przewodnikiem – animatorem, który oprócz historii miasteczka, wprowadzi podczas zwiedzania elementy znane z imprez team – buildingowych. Zwiedzanie rozpocznie się od Parku Miniatur Dolnego Śląska, który znajduje się nieopodal szerzej znanej fabryki dywanów. To miejsce, którego nie sposób pominąć będąc w Kowarach. Majestatyczne i wspaniale wykonane miniatury świadczą o niesamowitym kunszcie artystów je wykonujących. Można odnieść wrażenie, że to prawdziwe budowle. Dalej podróż powiedzie w miejsce dla fanów mocnych wrażeń, a mianowicie do domu ostatniego, miejskiego kata. Wszystkie eksponaty można tutaj również dotknąć, co na pewno dodaje swego rodzaju smaczku. Mało kto wie, że istniejące tutaj grobowce rodziny Von Reiss, to także miejsce spoczynku księżniczki Feodory, która w tamtejszych czasach pochodziła z najbardziej wpływowej rodziny w Europie. Była spokrewniona między innymi z Królową Wiktorią. Wiodąc dalej szlakiem architektonicznym, podziwiać można dwa szpitale o pięknych, charakterystycznych bryłach. Jeden pochodzący z 1902 roku, natomiast drugi wybudowano prawie dwadzieścia lat później. Stamtąd już tylko krok do zespołu pałacowego „Radociny”. Pałac zwany również „Nowym Dworem” został wybudowany w 1570 roku przez hrabiego Schaffgotscha. Niestety jego wnętrza nie są udostępnione obecnie dla zwiedzających. Dalsza droga będzie wiodła wprost na starówkę w Kowarach z pięknym Ratuszem i kamieniczkami. Nad rzeką Jedlicą znajdziemy tam zabytkowy, kamienny most wybudowany w 1725 roku. Wiele o mieście, oprócz naszego przewodnika, opowie wizyta w domu tradycji miasta. Finał zwiedzania zwieńczy wizyta w Sztolniach Kowarskich.

Historyczny spacer – czy warto?

Warto. Chociażby dlatego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele ciekawych miejsc jest do okrycia w Polsce. Wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, czy nawet latać, aby zobaczyć coś naprawdę wspaniałego z bardzo bogatą historią. Nasza agencja specjalizuje się w tego typu wyprawach, dzięki czemu poprzez elementy zabawy, dodatkowo budujemy wśród uczestników pozytywne relacje i zachęcamy do współpracy.