Zamkowe integracje w Toszku

Wiele osób staje przed możliwością wyboru tej jednej, jedynej spośród tysięcy ofert integracyjnych. Jak wybrać coś, co zadowoli wszystkich? Co zrobić, aby nikt się nie nudził? Na te i wszystkie inne pytania z prawdziwą przyjemnością odpowie nasza agencja eventowa. Jako profesjonaliści, nie zostawimy nikogo samego z tym problemem i zorganizujemy całą imprezę od A do Z. miejscem, które idealnie nadaje się na tego typu spotkanie, jest na pewno zamek w Toszku.

Co warto zobaczyć w Toszku?

Zacznijmy od tego, że Toszek to mała miejscowość położona w województwie Śląskim. Prawa miejskie otrzymał w 1235 roku. Historycznie wiadomo, że osadnictwo na tych terenach rozwijało się już w epoce kamienia łupanego, o czym świadczą liczne odkrycia archeologiczne. Odnalezienie tam rzymskich monet, może także świadczyć o tym, że słynny szlak bursztynowy przebiegał właśnie przez te ziemie. Zwiedzanie warto zacząć od zabytkowego Rynku  z Ratuszem z 1836 roku. Przepięknie urządzony plac, z fontanną i jedną z trzynastu figur świętego Jana Nepomucena. W drodze na główną atrakcję znajdującą się w tej miejscowości, uczestnicy integracji odwiedzą kościół pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. To miejsce dzięki papieżowi Klemensowi XIII zaczęło przyciągać pielgrzymów, z racji założonego przez niego Bractwa Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa w 1762 roku. Nasz przewodnik opowie historie związane kościołem i zabierze grupę w długo wyczekiwany punkt kulminacyjny wyprawy. Będzie to zamek, którego początki powstawania datowane są na XI wiek. Już dwieście lat później ta zwykła warownia przeobraziła się w zamek książęcy. Zamek zamieszkany był do 1811 roku, jednakże po pożarze został opuszczony. To co zastaniemy tam dzisiaj to efekt prac restauratorskich rozpoczętych w XX wieku. Do zwiedzania udostępniono kilka wnętrz – co ważne, można tam zorganizować szkolenie lub konferencję. Najciekawszym punktem jest możliwość wejścia na zamkową wieżę widokową, z której można podziwiać wspaniałą panoramę miasta i okolic. Swoją siedzibę ma tutaj również Bractwo Strzeleckie co może być ciekawym uatrakcyjnieniem eventu.

Zamkowe integracje zawsze w modzie

Otóż tak, zamek daje mnóstwo możliwości do zorganizowania ciekawych rozrywek i atrakcji. Dzięki historii i wykorzystaniu odpowiednich rekwizytów, ze zwykłej wycieczki robi się prawdziwa podróż w czasie, z elementami typowymi dla team – buildingu. Powierzając tą organizację naszej agencji, można mieć pewność, że będzie to integracja na najwyższym poziomie.