Zamek w Ogrodzieńcu – moc atrakcji dla każdego

Miejsce w Polsce, które na pewno warto odwiedzić to Jura Krakowsko – Częstochowska. Ten piękny teren sprzyja rekreacji i odpoczynkowi. Znajdziemy tu wiele jaskiń, skałek wapiennych i zamków – zarówno ruin jak i zrekonstruowanych, dobrze utrzymanych budowli. Kto chciałby przenieść się w przeszłość i poznać życie w średniowiecznych czasach koniecznie powinien się tam wybrać.

Ogrodzienieckie zamczysko

Zamek, który znajduje się dokładnie w Podzamczu koło Ogrodzieńca, jest jednym z najbardziej znanych obiektów w tym regionie. Przyciąga nie tylko swoim wyglądem i atrakcyjnym położeniem, ale również atrakcjami jakie oferuje. Zwiedzanie z przewodnikiem pozwoli na zapoznanie się z legendami i historią związaną z zamkiem. Być może słyszeliście kiedyś o Białej Damie lub Czarnym Psie – tak, to właśnie te opowiadania dotyczą tego miejsca. Krótki rys historyczny mówi o jego budowie przez króla Kazimierza Wielkiego w latach 1350 – 1370. Czasy świetności zamku przypadają na czasy Jagiellonów, gdy jego właścicielem został najbogatszy w Polsce ród Bonerów. To oni rozbudowali to miejsce między innymi o dwie baszty z mostem zwodzonym, mur kurtynowy i liczne sklepiki. Kolejny Właściciel kontynuował rozbudowę, którą częściowo zniszczył Potop Szwedzki. Zamek został odbudowany, jednak kilkanaście lat później Szwedzi znów go splądrowali i pozostawili w ruinach. Ze względów finansowych ogromny gmach  został  opuszczony ok. 1810 roku. Dopiero po II wojnie światowej, zostały wykonane prace konserwatorskie i obiekt został udostępniony dla zwiedzających. Ciekawostką jest, że właśnie na tym zamku w 2001 roku, Andrzej Wajda kręcił sceny do „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Doskonałe miejsce na event

Z zamkiem związane jest wiele atrakcji – od muzeum po pokazy rycerskie. Na dziedzińcu  można zorganizować Biesiadę Staropolską nawiązującą do rycerskich czasów lub przenieść imprezę w mury zamku do Karczmy Rycerskiej. Wziąć udział w grach i zabawach rodem ze średniowiecza, przykładowo: strzelanie z łuku, rzut toporem, walka na miecze czy średniowiecznej grze logicznej lub tańcach dworskich. Gdy dzienne rozrywki dobiegną końca, udać się można na pełen adrenaliny wieczór z duchami. Bezpośrednio przy zamku funkcjonuje park linowy, a także letni tor saneczkowy, sklepiki historyczne oraz park miniatur zamkowych. Szerokie możliwości jakie oferuje ten zamek, powodują, że jest to doskonały wybór na zorganizowanie wszelkiego rodzaju eventów firmowych. Agencja eventowa z radością przyjmie na swoje barki przygotowanie planu imprezy tak, aby czas tam spędzony był dla wszystkich niezapomnianą przygodą.