Miejska gra integracyjna w Wodzisławiu Śląskim

Ostatnie lata przyniosły spore zainteresowanie tak zwanymi grami miejskimi, które organizowane są już w większości dużych miejscowości przez Urzędy Miejskie. Ta forma rozrywki zrzesza coraz większą liczbę zwolenników, a możliwości jakie oferuje sprawiają, że jest atrakcyjną propozycją do wykorzystania podczas pracowniczych imprez integracyjnych. Nasza agencja eventowa zorganizuje taką grę ze specjalnie dla twojej firmy przygotowanym programem.

Czym jest gra miejska i jak zastosować ją w integracji?

Najprostszym wyjaśnieniem tego zagadnienia będzie odniesienie do przygodowych gier komputerowych. To swego rodzaju przełożenie idei świata wirtualnego na rzeczywistość. W gruncie rzeczy, głównym aspektem jest tutaj zwiedzanie danego miasta, jednak aby zaadaptować pomysł do gier integracyjnych, wykorzystuje się elementy związane z rozwiązywaniem i wykonywaniem określonych zadań, a także łamigłówkami. Nasi animatorzy podzielą, w wyniku losowania, uczestników na grupy i wręczą im mapki miasta wraz z instruktażem. Wykorzystać możemy tutaj GPS, sprawdzić umiejętności orientacji w terenie, a narzucając czas wykreować sytuacje, w których presja będzie odgrywała główną rolę. Niezbędna do rozwiązania zagadek i dotarcia do celu będzie także współpraca między zawodnikami.

Ciekawostki warte uwagi w Wodzisławiu Śląskim

Wydawać by się mogło, że to miasto jak wiele innych na Śląsku. Jednak zorganizowanie w nim gry miejskiej, może diametralnie zmienić ten pogląd. Ciekawych miejsc w Wodzisławiu Śląskim jest wiele, jednak na potrzeby gry, wyselekcjonowane zostanie kilka z nich. Każdy z zabytków czy też atrakcji będzie krył w sobie tajemnicę do odkrycia, wraz z zadaniami, za rozwiązanie których przyznawane będą punkty.  I tak początek wędrówki grup rozpocznie się na świetnie utrzymanym Rynku. Stamtąd mapa będzie mogła poprowadzić do Pałacyku w dzielnicy Jedłownik, osiemnastowiecznego pałacu w Kokoszycach, a także do zabytkowego zespółu zabudowań sanatoryjnych w Wilchwach. Na trasie znajdzie się także Baszta Romantyczna z 1867 roku, dawny klasztor i kilka starych i wartych uwagi kościołów. Jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc będzie Górnicza Sztolnia Ćwiczebna, gdzie rozwiązanie powierzonych zadań prowadzić będzie pięćset metrów w głąb ziemi. Tak zorganizowany event na pewno pozostawi po sobie wiele fantastycznych wspomnień i pozwoli odkryć, że polskie miasta są naprawdę piękne i atrakcyjne.