Aktywna integracja w Przewodziszowicach

Jura Krakowsko – Częstochowska to miejsce szczególnie atrakcyjne ze względu na walory przyrodnicze i oryginalne ukształtowanie terenu. To kraina skałek wapiennych i ostańców, bardzo bogata w średniowieczne zamki i ich ruiny. Nasza agencja eventowa zainspirowana tymi fantastycznymi terenami stworzyła program imprezy integracyjnej, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią aktywnie wypoczywać na łonie natury.

Strażnica Przewodziszowice jako główna atrakcja eventu

Przewodziszowice to niewielka wioska położona na terenie Szlaku Warowni Jurajskich, nieopodal Żarek. Od zabudowań dzieli strażnicę niespełna kilometr pieszej wędrówki. Co do jej budowniczego zdania są podzielone pomiędzy króla Kazimierza Wielkiego, a księcia Władysława Opolczyka. Powstała ona w XIV wieku, jednak do dziś przetrwały tylko jej fragmenty usytuowane na szczycie dwudziestometrowej skały. Kompleks ostańców jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc na Jurze pod względem dróg wspinaczkowych. Znajdą się tam trasy dla amatorów, jak i dla zaawansowanych wpinaczy. Dzięki różnorodności skałek, można je wykorzystać w programie integracji jako elementy zadań i konkurencji. Właśnie w ten sposób powstał nasz scenariusz team – buildingowy. Nasi instruktorzy i animatorzy przeprowadzą skałkową wyprawę, dzieląc uczestników na grupy, których zadaniem będzie odnalezienie skarbu w określonym czasie. Aby ta sztuka się udała, należy zebrać z każdego punktu informacje wskazujące drogę do rozwiązania zagadki. Będzie to wymagało sprawności i umiejętności logicznego myślenia. Każda grupa będzie musiała wyłonić lidera, który będzie musiał jak najlepiej rozdzielić zadania z każdego punktu między swoich zawodników. W głównej mierze to od niego będzie zależeć jakość ich wykonania i ilość zebranych wskazówek. Gdy skarb zostanie odnaleziony, zwycięska drużyna będzie mogła dodatkowo wybrać jedną spośród trzech wspaniałych nagród przez nas przygotowanych. Całość integracji zakończy wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek przy dźwiękach gitar.

Dlaczego warto organizować tego typu eventy?

Biura to miejsca, w których w teraźniejszości spędza się bardzo dużo czasu. Mała aktywność fizyczna, praca przed komputerem, nie sprzyjają zdrowiu. Aby oderwać się od takiego trybu pracy, od czasu do czasu warto zainwestować w integrację, która połączy przyjemnie z pożytecznym. Uczestnicy będą mieli wspaniałą okazję do poznania się poza formalną codziennością, a także do sprawdzenia swoich sił i umiejętności podczas poszukiwania skarbu.