Wycieczki po dwupaństwowym Cieszynie

Wycieczki po dwupaństwowym Cieszynie

Wycieczki po dwupaństwowym Cieszynie

Wycieczki to bardzo atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu agencji eventowej, można ją przeobrazić w świetną okazję do budowania pozytywnych relacji w zespole. Mamy takie piękne i zabytkowe miasto w kraju, które jest zarówno polskie jak i czeskie. Mowa tutaj o Cieszynie. Jest to tak bogata w zabytki miejscowość, że trudno będzie zobaczyć wszystko w jeden dzień.

Cieszyńskie atrakcje

Zwiedzanie zacząć trzeba od rynku, który został założony w XV wieku. Znajdziemy tam zabytkową studnię z figurą świętego Floriana. Charakterystycznym punktem jest tutaj Ratusz wybudowany w XIX wieku i okalające rynek, pięknie utrzymane kamienice. Mieścił się w nich niegdyś hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”. Aktualnie znajdziemy tam między innymi Dom Narodowy, pocztę oraz Punkt Informacji Turystycznej. Będąc w tym mieście koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Śląska Cieszyńskiego – jest to jedno z najstarszych muzeów w Europie. Idąc tym tropem, architektoniczną atrakcją będzie XIII wieczny kościół świętej Marii Magdaleny, gdzie spoczywają szczątki Piastów zamieszkałych niegdyś ziemię cieszyńską. Ruszając w dalszą podróż po Cieszynie trzeba zobaczyć średniowieczną Studnię Trzech Braci – legendy z nią związane na pewno opowie przewodnik. Następnie na drodze wycieczki stanie Góra Zamkowa z najstarszą w Polsce romańską rotundą z XI wieku, a także dwie wieże – Ostatecznej Obrony z XIII wieku i Piastowska z XIV wieku, z których roztacza się cudowny widok. W dolnym zamku, w XIX wieku wzniesiono Pałac Myśliwski Habsburgów. Popołudnie można uatrakcyjnić wizytą w Teatrze imienia Adama Mickiewicza z XIX wieku, wybierając jedno z aktualnie dostępnych przedstawień. Wieczorny głód, po dniu pełnym wrażeń, najlepiej zaspokoi menu Korbasowego Dworu, znanego z wyśmienitej kuchni, nie tylko w Cieszynie.

Jak zorganizować taką wycieczkę?

Jak już wspomnieliśmy – warto zdać się na Firmę Eventową. Wymienione atrakcje nie tylko są świetnymi miejscami do spędzania czasu, ale również mogą posłużyć jako elementy integracji. Wypoczynek połączony z zabawą i odkrywaniem nowych miejsc będzie miał bardzo dobry wpływ na budowanie pozytywnych relacji w zespole. Oprócz tego pozwoli się odstresować i naładować baterie na kolejne dni.