Co ciekawego znajdziemy w Gliwicach?

Wycieczki i event pracownicze zwykle kojarzą się z wyprawą w góry, nad morze lub jeziora. Czy można ciekawie spędzić czas w mieście i to na dodatek na Śląsku? Okazuje się, że tak. I to właśnie taka wycieczka, może być bardzo, ale to bardzo rozwijająca i integrująca.

Gra miejska sposobem na miasto?

Wynajmując naszą agencję eventową do organizacji wycieczki, trzeba sobie zdawać sprawę, że pracują u nas bardzo kreatywni ludzie. Dla nich każde miejsce jest odpowiednie na event, a jeżeli nie – to potrafią zrobić tak, aby się to zmieniło. Mówiąc o Gliwicach, pierwszym hasłem jakie może paść w celu integracji uczestników jest zaproponowanie popularnej w ostatnich czasach gry miejskiej. Na czym ona polega? Najkrócej mówiąc, pozwala zwiedzić miasto, bawiąc się przy okazji w swego rodzaju podchody, połączone z grami komputerowymi przeniesionymi w czas rzeczywisty. Gliwice są świetnym, dobrze skomunikowanym miastem, o ciekawej historii i wielu atrakcjach. Może być to doskonałą tematyką do rozegrania takiej gry. Nasza agencja oczywiście zadba o odpowiedni scenariusz i instrukcje, dając grupie odpowiednio duży obszar działania i swego rodzaju swobodę w pomysłach i poruszaniu się. Można tu wykorzystać wskazówki na papierowej mapie, GPS czy specjalne oznaczenia. Zadania przed jakimi będą stawać uczestnicy, będą miały na celu integrację i współpracę, bez której nie uda się przejść gry. Jak wiadomo, obowiązuje tutaj zasada – kto pierwszy, ten lepszy.

Atrakcje w Gliwicach

Pięknie oświetlona Radiostacja Gliwice doskonale sprawdzi się jako start i meta zabawy. Mieści się tam muzeum i Centrum informacji Turystycznej. Obowiązkowym punktem w scenariuszu musi być gliwicka Palmiarnia i Ogród Botaniczny – sama bryła budynku już zachęca do odwiedzin. Marina daje szereg możliwości związany ze sportami wodnymi, a zabudowania dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice” pozwolą zgłębić odrobinę historii. Odział Odlewnictwa Artystycznego to jedna z najnowocześniejszych wystaw muzealnych w Polsce.  To tylko niektóre punkty jakie mogą, a raczej powinny, znaleźć się na mapie gry. Dzięki tak zróżnicowanym atrakcjom, można skorzystać z przeróżnych sposobów poruszania się. Od trasy pieszej, po rower, rolki, bieg czy kajaki. Do tego wspinaczka, zagadki wymagające logicznego myślenia czy zadania zręcznościowe. Niektórzy być może wpadną na pomysł skorzystania z transportu miejskiego. Sama ulica Wolności i Rynek zasługują na kilka chwil z przewodnikiem – będąc w Gliwicach, nie można sobie tego odpuścić. Nagle okaże się, że niby pracownicze miasto, kojarzące się z kopalniami i przemysłem ciężkim, ma w sobie czar, który tylko trzeba wydobyć. A to właśnie doskonały pomysł na zbudowanie pozytywnych relacji między uczestnikami wycieczki i wykazanie się umiejętnościami pożądanymi w codziennej pracy.