Lipnica Murowana a Szlak Drewniany czyli wycieczka formą integracji

Jeżeli lubicie nowoczesność połączoną z tradycją to Lipnica Murowana spełni wasze oczekiwania w stu procentach. Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby wyjazd w tą malowniczo położoną, małopolską miejscowość jak najbardziej zintegrował zespół i pozwolił się odstresować.

Zabytki w nowoczesnym wydaniu

Chyba pierwszy raz na wycieczce tak bardzo przydadzą się wszystkim telefony komórkowe. Władze Lipnicy postawiły na nowoczesność i dzięki urządzeniom mobilnym wyposażonym w program do skanowania kodów QR, można odkryć tajemnice kryjące zabytek, przed którym przyjdzie nam się stawić. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu zwolennikom nowinek technologicznych i sprawi, że zwiedzane na pewno nie będzie nudne.

Szlak Drewniany w Lipnicy Murowanej

Przewrotność nazewnictwa zachęca do odkrywania uroków tej miejscowości. Jako miasto – dziś już nie posiada tego statusu – powstała ona w XIV wieku – do dziś zachowała się średniowieczna osada targowa. Zabytkowe domy tylko w niewielkiej części są murowane, resztę stanowi drewno, co sprawia, że klimat tutaj jest wręcz niepowtarzalny. Do tego położenie Lipnicy bardzo mocno podkreśla zalety ukształtowania terenu i występujące na nim uwarunkowania przyrodnicze, co zachęca do spacerów i wypraw w pobliskie szczyty górskie. W miejscowości ościennej – Lipnicy Dolnej – mieści się kościółek wpisany na światową listę zabytków UNESCO. Precyzując jest to wybudowana w gotyckim stylu kaplica cmentarna z XV wieku. Jest on jednym z najstarszych w Polsce drewnianych kościołów. Historia tego kościółka i cmentarza na którym stoi kryje jeszcze wiele ciekawostek, które z pewnością przybliży nasz przewodnik. Największą atrakcją z której słynie Lipnica Murowana jest coroczny konkurs na najpiękniejszą palmę – organizowany raz w roku – w Niedzielę Palmową. Fantazja i pomysłowość wszystkich uczestników gwarantuje wprost niebywałe widowisko.

Czy wycieczka może integrować?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – oczywiście, że tak! Specjalnie na potrzeby integracji, możemy podzielić uczestników na grupy i zorganizować wymagające współpracy zadania, polegające na zwiedzaniu miasta z telefonami i GPSem wskazującym punkty jakie należy odwiedzić, aby zaliczyć konkurencję. W każdym z miejsc po odczycie z kodów QR, będą wskazówki dotyczące hasła, które każda grupa będzie musiała ułożyć w określonym okresie czasu. Taka zabawa nie tylko integruje, ale wymusza logiczne myślenie i współpracę pod presją czasu.