Udana impreza tylko w Świerklańcu

Organizując imprezę integracyjną warto wziąć pod uwagę taki miesiąc jak październik. Dlaczego akurat ten? Można natknąć się na wspaniałe sezonowe atrakcje, co będzie dodatkowym atutem takiego wydarzenia. Jeżeli jednak ten termin wyda się zbyt późny lub z innych względów nieodpowiedni, nasza agencja eventowa może specjalnie dla was takie atrakcje zorganizować także poza sezonem, co na własną rękę byłoby praktycznie nieosiągalne.

Dlaczego mały Świerklaniec?

Mały, ponieważ to niewielka wieś w województwie Śląskim, położona nieopodal Tarnowskich Gór, nad zbiornikiem pitnej wody – Kozłowa Góra. Na kartach historii o Świerklańcu usłyszeć możemy już w XIV wieku. Znaczącym wydarzeniem dla tej miejscowości była budowa zamku warownego przez księcia oleśnickiego Konrada II. Dwa wieki później został on bardzo mocno przebudowany z inicjatywy ostatniego z opolskich Piastów – Jana II Dobrego. Zamek ten niestety został spalony w 1945 roku. Podobnie jak ogromny Pałac wybudowany z polecenia Guido Henckela von Donnersmarcka w 1876 roku. Również w 1945 roku został podpalony. Jego ruiny przetrwały tylko do 1962 roku i bez zgody i wiedzy konserwatora zabytków je wysadzono. Był tak imponujący, że nazywano go kiedyś „Małym Wersalem”. Do dnia dzisiejszego ocalał jednak Pałac  Kawalera i piękny kompleks parkowy na czele z fontannami, stawami, tarasami i kościołem. Nasz przewodnik na pewno przybliży całą historię, którą zdecydowanie warto poznać. Teraz właśnie przychodzi czas na rozwiązanie zagadki ze wstępu, która dotyczyła października. Otóż, w Świerklańcu rok w rok, w tym miesiącu odbywają się zawody Hubertusa. To widowiskowe wydarzenie, gdzie zobaczyć można konną pogoń za lisem, wraz z psami gończymi i ptakami drapieżnymi. Pokazy są bardzo żywiołowe, a nasza firma specjalnie dla was może zorganizować naukę jazdy konnej z elementami wykorzystywanymi podczas polowań. W Świerklańcu znajduje się bowiem znakomita stajnia Ferdyn.

Organizacja imprezy konnej

Taka impreza wymaga zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanego personelu, który zadba o bezpieczeństwo uczestników, a także o dobrą zabawę. Nasza agencja eventowa posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń, dzięki czemu wasza firma ma gwarancję jakości i odpowiedniego, profesjonalnego podejścia naszych animatorów, do każdego uczestnika indywidualnie. Dzięki temu efekty integracji utrzymywać się będą przez długi czas.