Wyjazd firmowy nad Zalew Szczeciński – dlaczego warto?

Zalew Szczeciński to ogromny obszar, który kryje w sobie możliwości wypoczynkowe i atrakcje, dostosowane do wypoczynku biernego i aktywnego. Miejscowości położone tuż przy Zalewie pozwalają poznać uroki polskiego krajobrazu z poziomu wody.  Miejscowości kryją w sobie wiele ciekawych zakątków architektury i natury,a  atrakcje przyciągają zarówno na wycieczki indywidualne jak i grupowe.

Wyjazd firmowy nad przystań

Mariny i przystanie jachtowe tworzą niezwykłe miejsce do  firmowych spotkań. Nie tylko pozwalają wypocząć w pięknym miejscu nad wodą, ale oferują także noclegi i miejsca do realizacji konferencji, szkoleń oraz licznej aktywności czynnej i biernej.

Na przystani można nabyć dodatkowe umiejętności związane z żeglarstwem oraz rybołówstwem. Wyjazd firmowy w takie okolice pozwala nabrać dużo energii do kolejnego działania, a jednocześnie umożliwić korzystanie ze wszystkich atrakcji wodnych jakie oferują mariny i przystanie.

Wyjazd firmowy na przystań lub do mariny umożliwia skorzystanie z podróży po Zalewie, dzięki Zachodniopomorskiemu Szlakowi Żeglarskiemu, przystosowanemu do rejsów turystycznych. Podróże stateczkiem po zalewie i zatoce, to jedna z głównych atrakcji takiego wyjazdu.

Atrakcje nad zalewem

Z atrakcji w okolicach Zalewu Szczecińskiego na uwagę zasługuje wyspa Wolin oraz wszelkie rejsy kierowane ze Szczecina w stronę Świnoujścia pozwalające zaobserwować cały nadwodny krajobraz i przyjemnie spędzić czas na wodzie. Podróż taka uzmysławia jak duży obszar zajmuje  powierzchnia Zalewu Szczecińskiego oraz jak piękne krajobrazy znajdują się w jego obrębie. Obserwacja ptaków, nieba i nabrzeża potrafi wzbudzić ogromny zachwyt odbiorców oraz odkryć ciekawe zakątki, do których dotrzeć można tylko łodzią. Po rejsach grupowych warto wypożyczyć samodzielnie łódki, kajaki czy wybrać się w rejs żaglówką w mniejszym gronie i dotrzeć do nieodkrytych dotąd miejsc.

Firmowe spotkanie nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego okaże się trudną do zaplanowania przygodą  i atrakcyjnym wypoczynkiem od pracy.

Miejscowości nad Zalewem, do których warto się wybrać

Miejscowości warte uwagi, w których można zorganizować wyjazd firmowy to m.in.: Stepnica, Trzebież, Nowe Warpno, Szczecin, Świnoujście, a także miasta po niemieckiej stronie jak Ueckermünde czy Altwarp (Stare Warpno). W każdej z tych miejscowości znajdują się liczne pensjonaty oferujące noclegi dla osób podróżujących samotnie i większych grup chcących się zintegrować.

Najlepiej jednak Zalew Szczeciński zwiedzać pływając i dotrzeć do wszystkich miejscowości  z poziomu tafli wody. Taki wyjazd firmowy warto zorganizować dla osób ceniących sobie spokój i kochających wodne atrakcje, aby każdy czuł się komfortowo na spotkaniu pełnym żeglarskich akcentów.