Miejsca na udany event w woj. zachodniopomorskim

Województwo zachodniopomorskie charakteryzuje się licznymi możliwościami korzystania z naturalnych atrakcji jakie posiada. Należą do nich bliskie sąsiedztwa zbiorników wodnych,  np. Zalewu Szczecińskiego, Pojezierza Drawskiego oraz granicy z Morzem Bałtyckim.  Umożliwia to, znalezienie wyjątkowych miejsc na eventy okolicznościowe nad wodą.

Miejsce na event w stolicy województwa – w Szczecinie

Szczecin oferuje dużą ilość przestrzeni, dzięki którym można zorganizować interesujący event. Najczęstszymi miejscami wybieranymi przez organizatorów jest Filharmonia Szczecińska znana na całym świecie, dzięki nagrodzie jaką uzyskała, hotel Radisson położony w najbardziej popularnym miejscu i uznawanym za centrum Szczecina, hotel Dana charakteryzujący się niezwykłą aranżacją wnętrz, Stara Cegielnia na Łasztowni, która została odnowiona i posiada restauracje umożliwiającą organizacja eventów kulinarnych i nie tylko. Na uwagę zasługuje także Restauracja Ceglana o wyjątkowej oprawie, w której można zorganizować spotkanie biznesowe a przy tym dobrze zjeść. Do większych wydarzeń wykorzystywana jest hala Arena, gdzie odbywają się targi, koncerty, eventy o globalnym lub ogólnopolskim charakterze. Mniejsze eventy można organizować w pubach, w klubach i restauracjach będących atrakcją miasta, ponieważ wyróżnienia je inna tematyka oferty,  indywidualne wyszukane dania, i ukierunkowanie na różne grupy wiekowe.

Event plenerowy najczęściej organizowany jest na popularnych Jasnych Błoniach, Wałach Chrobrego, Bulwarach na Łasztowni, w Amfiteatrze w Parku Kasprowicza, czy na Różance i Placu Lotników.

Miejsce na event, na całym obszarze województwa zachodniopomorskiego

Do najpopularniejszych miejsc wybieranych na większe imprezy należą miejscowości nadmorskie jak Międzyzdroje, których największym eventem i wydarzenia jest Aleja Gwiazd, gdzie znani aktorzy, muzycy, czy pisarze, odciskają swoją dłoń na tak zwanej Alei Gwiazd.  Jest to impreza mająca ogólnopolskie znaczenie. Często konkuruje z nimi Świnoujście, które jest w bliskim sąsiedztwie Niemiec, a tym samym eventy mogą trafić do zagranicznych odbiorców. Eventy biznesowe najchętniej realizowane są w obszarze Pojezierza Drawskiego,  które charakteryzuje się niezwykłymi krajobrazami, ale także oferuje wiele atrakcji wodnych i nadwodnych, między innymi spływy kajakowe, nurkowanie czy piesze wycieczki wokół jezior. Równie popularnym miejscem na tego typu okoliczności jest Ińsko,  które przez lata znane było z festiwalu filmowego. W województwie odbywają się także eventy rolnicze i ogrodnicze, które przyciągają ogromną ilość przyjezdnych, a także liczne mniejsze spotkania lokalne i regionalne, które pokazują ręcznie robione akcesoria i produkty  z tematyki modowej i kulinarnej, które zostały wykonane przez mieszkańców województwa.