Majówka dla firmy w śródziemnomorskim stylu

By admin | Organizacja imprez | 0 Comments

Majówka to czas wypoczynku od pracy. Często trwa więcej niż 3 dni, a jest także chętnie powtarzana w każdy kolejny weekend miesiąca. Pogoda sprzyja dobrej zabawie i tworzeniu imprez okolicznościowych. Większość osób spędza majówkę w gronie najbliższych znajomych  czy rodziny i to daleko od pracy, ale nie każdy biznes może sobie na to pozwolić, a w niektórych ludzie są na tyle ze sobą zaprzyjaźnieni, że nawet chętnie sami chcą spędzić majówkę wspólnie.

Jak urządzić majówkę w śródziemnomorskim stylu?

Majówka to moment w którym każdy może oderwać się od pracy, a pogoda ku temu sprzyja. Styl śródziemnomorski jest zatem odpowiednim wyborem do stworzenia imprezy z dodatkami, które nawiązują do gorącego klimatu.

Na majówce firmowej sprawdzą się hamaki wykonane ze sznurka lub materiału w kolorach błękitu i bieli, koce w niebieskich lub turkusowych odcieniach, duża ilość poduszek, zastawa na przekąski wykonana z papieru, gdzie talerzyki będą w błękitnym odcieniu, lampiony, bambusowe i wiklinowe dodatki lub meble, albo palety w naturalnej barwie lub pomalowane na biało, jeżeli majówka będzie organizowana w plenerze. Palety do siedzenia zy wykonania z nich stolików mogą być zastąpione miękkimi sofami typu Sako, drewnianymi skrzynkami, albo szpulkami po kablach elektrycznych.

Jakie dodatki do majówki firmowej w stylu śródziemnomorskim się przydadzą?

Wszelkiego rodzaju muszelki, rośliny typu lawenda, czy trawy ozdobne, ceramiczne doniczki oliwne drzewka, a nawet akcenty nadmorskie cechuje styl śródziemnomorski. W zależności od tego czy majówka będzie urządzana w biurze, w hotelu, w czyimś domu czy domkach letniskowych, warto udekorować wnętrze takimi akcentami, ponieważ wśród nich można poczuć się jak na zagranicznym wyjeździe. Jeżeli natomiast majówka w pełni będzie realizowana w plenerze, na czyjejś działce, czy nad brzegiem jeziora, w zależności od wielkości firmy warto przemyśleć aby tych dodatków było dużo więcej. Girlandy świetlne i papierowe, pompony z bibuły zawieszone na drzewach, czy kule papierowe w formie lampionów – to wszystko odmieni całe otoczenie i będzie pięknie prezentować się na firmowych zdjęciach, filmach i ada imprezie dużo uroku. Dopełnieniem dekoracji będą już tylko – grill z potrawami z owoców morza i ryb, czy sałatki ze świeżym ogórkiem i pomidorami.