Wyjazd firmowy dla branży projektowej – gdzie zorganizować?

By admin | Organizacja imprez | 0 Comments

Branże projektowe to bardzo specyficzna i rozbudowana dziedzina życia. Można podzielić branżę projektową na branże architektoniczne, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, wzornictwa przemysłowego i designu, a takżę branże konstruktorskie i specjalistyczne, branże projektowania graficznego, branżę projektową związaną z programowaniem,  ubraniami, czy technologiami. Wyjazdy firmowe każdej z tych branż, nieco się od siebie różnią, ale każda branża projektowa oczekuje pomysłowości i oryginalności w każdej przestrzeni życiowej w jakiej się znajduje, w tym także na firmowym wyjeździe.

Gdzie zorganizować wyjazd firmowy do branży projektowej?

Pracownicy firm kreatywnych, projektowych, są otwarci na nowe przedsięwzięcia i wyzwania. Muszę otaczać się miejscami, które wskrzeszą kreatywność każdego dnia. Często branża projektowa uznawana jest tylko za formę wizualną przedstawienia jakiegoś rozwiązania. W rzeczywistości opiera się na bardzo technicznych rysunkach, przy których projektanci spędzają wiele godzin ciężkiej pracy. Pracy, która jest niezbędna do tego, aby na świecie powstawały funkcjonalne i sprawdzone rzeczy i nie uległy awarii czy zniszczeniu po czasie użytkowania. To zadaniem projektantów jest stworzenie takiego rysunku technicznego, który wspomoże realizację pomysłu i projektu, przewidzi wszelkie niezbędne koszty i umożliwi powstanie danej rzeczy. Chcąc dać odskocznię projektantom od wielogodzinnej pracy przy komputerze, skupionej głównie na tworzeniu projektów technicznych, projektanci chcą się zrelaksować i aktywnie spędzić czas w kreatywnych przedsięwzięciach i miejscach. Zarówno dla branży architektury i architektury wnętrz czy krajobrazu, oraz innych branż projektowych, które są stricte związane z technologiami, dobrym miejscem na organizację wyjazdów firmowego są wszelkiego rodzaju hotele o niebanalnych kształtach, formach wizualnych, nowościach i współczesnych trendach jakie pozwalają otworzyć umysły projektantów na nowe możliwości.  Dobrym przykładem jest hotel Tatra Glamp w górach, lub hotel Narvil. Są to rozwiązania odbiegające od klasycznych rozwiązań, ale jednocześnie spójne z naturą, w której można wypocząć.

Jakie atrakcje zastosować na wyjeździe firmowym dla projektantów?

Dobrze sprawdzą się wszystkie atrakcje związane z interaktywnym i technologicznym podejściem do życia, sporty ekstremalne, które będą odskocznią od codziennego siedzenia przy komputerze, i wprowadzające w życie więcej adrenaliny, która pobudza kreatywność,  (m.in. skoki spadochronowe, przeloty paralotnią), atrakcja związana z formami plastycznymi i designerskimi (np. przy produkcji własnego robota) lub nauka nowych umiejętności tworzenia własnych produktów, bez wcześniejszego ich projektowania na komputerze.