Jak zaplanować udany wyjazd firmowy?

Wspólne wyjazdy firmowe, w których biorą udział grupy współpracowników z danego przedsiębiorstwa, to coraz częściej wykorzystywany sposób na skuteczną integrację zespołu. Większość szefów stawia obecnie na regularne wyjazdy, stanowiące dla pracowników odskocznię od codziennych obowiązków zawodowych, która pozwala im zapomnieć o trudach i wspólnych problemach, aby potem zyskać jeszcze więcej sił do współpracy. Niektórzy wciąż dopiero planują jednak wdrożenie takiego pomysłu w życie i zastanawiają się, jak zaplanować i zorganizować naprawdę udany wyjazd firmowy. Jak to zatem zrobić?

Wybór miejsca noclegowego

Wyjazdy firmowe organizuje się zazwyczaj na dwa dni, bo wtedy bardzo łatwo zmieścić je w kalendarzu ze względu na wolne weekendy. Dwa dni to też idealny czas, bo uczestnicy wydarzenia mogą wspólnie wziąć udział w wielu atrakcjach integracyjnych, a na zakończenie całej wypraw nie są sobą przesadnie zmęczeni, co jest ważne w kontekście powrotu do pracy. Dlatego najlepiej organizować wyjazdy firmowe w takiej formie. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego miejsca noclegowego. To w zasadzie najważniejszy aspekt planowania tego rodzaju wydarzenia. Powinno to być miejsce atrakcyjne, nadające się zarówno do relaksu, jak i przeżycia niezapomnianych chwil. Tylko wtedy uczestnicy nie będą żałować wyjazdu z domu w weekend.

Przygotowanie atrakcji integracyjnych

Drugim punktem planowania wyjazdu firmowego jest wymyślenie i przygotowanie specjalnych atrakcji integracyjnych, które będą czekać na uczestników wydarzenia blisko miejsca noclegowego. Istotne jest, aby były to atrakcje naprawdę interesujące i wciągające, z którymi ludzie nie spotykają się na co dzień, bo tylko wtedy pracownicy wspólnie przeżyją wspaniałe chwile pełne radości i zintegrują się jako grupa.

Wyjazd firmowy z pomocą agencji eventowej

W naszej agencji eventowej zdajemy sobie sprawę, że zaplanowanie kilkudniowego wyjazdu firmowego nie jest łatwym zadaniem i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Dlatego oferujemy naszym klientom kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Wystarczy, że podasz nam wszystkie niezbędne szczegóły, a my zajmiemy się przygotowaniem najlepszych atrakcji integracyjnych. Możesz być pewien, że zadam o każdy detal i Twoja ekipa współpracowników będzie zadowolona.